O nas

PraŹródła to stowarzyszenie zajmujące się edukacją i badaniami porównawczymi nad pradziejami ludów indoeuropejskich. W ramach naszych działań staramy się promować interdyscyplinarne podejście do nauki, sięgając do takich dziedzin jak: historia, religioznawstwo, etnologia, językoznawstwo, antropologia czy archeogenetyka. Podejmując próbę rekonstrukcji historii i tradycji ludów indoeuropejskich, w tym Słowian, staramy się weryfikować aktualny stan wiedzy analizując wiele nieznanych dotąd źródeł.

Fot. Tomasz Żur, badania P. Janczewski, Archgeo.JPG

Historia

Religioznawstwo

Etnologia

Zapowiedzi

warsztaty i wykłady – spotkania autorskie i prezentacje – festiwale i święta – koncerty i wystawy – ciekawe miejsca i ludzie

Relacje

Relacje z najważniejszych i najciekawszych wydarzeń, warsztatów, spotkań, prezentacji i festiwali.

Publicystyka

eseje – felietony – recenzje

BADANIA

badania terenowe – analiza źródeł pisanych – wywiady etnograficzne – współpraca z instytucjami naukowymi

Wydawnictwo

Wydawnictwo PraŹródła jest nową inicjatywą, lecz powstało w efekcie wielu lat działań naszego stowarzyszenia. Na początku grudnia ukazała się pierwsza publikacja książkowa tego wydawnictwa „Wierzenia Słowian i Indoariów. Rekonstrukcja utraconych tradycji”.

GALERIA

Edukacja

Od ponad 20 lat zajmujemy się edukacją historyczną, etnologiczną i ekologiczną. Oferujemy warsztaty terenowe, pokazy i wykłady. Nasza oferta skierowana jest do grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Prowadzimy zajęcia w pensjonatach, schroniskach i placówkach edukacyjnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą.

Festiwal Historyczny w Muchowie

Festiwal Historyczny w Muchowie to wczesnośredniowieczna impreza plenerowa. Od samego początku Festiwal tworzy grupa przyjaciół: regionalistów, kulturoznawców, etnologów, rekonstruktorów, historyków i rzemieślników, słowem naukowców i pasjonatów. Naszym przesłaniem jest krzewienie historii i kultury słowiańskiej, dzielenie się wiedzą i umiejętnościami oraz wspólna zabawa. Dzięki pomocy i życzliwości przyjaciół oraz wolontariuszy Festiwal Historyczny w Muchowie staje się ciekawym i znanym wydarzeniem w Polsce i za granicą.

Edukacja

Zajmujemy się edukacją od blisko 30 lat. Oferujemy zajęcia interdyscyplinarne. Nasza oferta skierowana jest do grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Warsztaty terenowe prowadzimy na obszarze Sudetów. Pokazy i wykłady w pensjonatach, schroniskach i placówkach edukacyjnych, wszędzie tam, gdzie jesteśmy zaproszeni.

Festiwal Historyczny w Muchowie

Festiwal Historyczny w Muchowie to impreza plenerowa poświęcona m.in. kulturze i historii Słowiańszczyzny. Postanowiliśmy stworzyć festiwal, na którym obok dobrej zabawy, będzie można dyskutować na tematy dotyczące kultury i historii Słowian w sposób rzetelny i otwarty.

Wysyłkę realizujemy tylko we wtorki i piątki
Za płatności odpowiada

Napisz do nas, żeby zamówić książkę.

2 + 10 =

Stowarzyszenie PraŹródła

Muchów 21A
59-424 Męcinka
NIP: 895-189-96-94

Kontakt

biuro@prazrodla.pl

+48 787 061 567